Barackas Obama spaus bankus

JAV Prezidentas Barackas Obama stengsis sugrąžinti 120 mlrd. JAV dolerių mokesčių mokėtojų lėšų. Tiek JAV vyriausybė išleido gelbėdama finansų sistemą po krizės. Tikriausiai tai bus padaryta keliant mokesčius dideliems bankams. Prezidento administracija žada netrukus atskleisti konkretesnes šio plano detales.

Pagrindinė idėja yra sukurti mokestį, padėsiantį sumažinti JAV biudžeto deficitą, kuris dabar yra didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Šis mokestis taip pat turėtų atgrasyti bankus nuo pernelyg rizikingo elgesio, koks lėmė finansų griūtį 2008-aisiais. Be to, B. Obama teigia, kad krizės metu ekonomika, o taip pat ir finansų įmonės, nuo žlugimo buvo saugoma iš mokesčių mokėtojų kišenės. Todėl esą būtų sąžininga, jeigu atsigavęs finansų sektorius dabar solidarizuotųsi ir padėtų bendrai ekonomikai.

Bankai lobo, gyventojai skurdo

Šis B. Obamos sumanymas turi ir politinį tikslą. Bankai, krizės metu maitinti mokesčių mokėtojų lėšomis, vėliau fiksavo didelius pelnus ir išsimokėjo premijas darbuotojams. O daugybė mokesčių mokėtojų kaip buvo, taip ir liko bedarbiai. Dėl tokios padėties JAV pastaruoju metu kyla didelis gyventojų nepasitenkinimas, į kurį nereaguoti valdžiai gali būti pražūtinga.

Bankų lobistai kategoriškai nesutinka su tokiais valdžios planais. Jų teigimu, bankai visiškai atsiskaitė už iš vyriausybės gautą paramą, skirtą kovai su krizės padariniais.

Balsas.lt

2010.01.14

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s