Gordonas Brownas: ar jums reikia žinių su požiūriu?

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas piktinasi paplitusia bulvarinės spaudos kultūra.

Įsigalėjo „naujienos su požiūriu”

Bulvarine žiniasklaida vadinami nespecializuoti, į masinę auditoriją besiorientuojantys leidiniai, kuriems būdingos didelės iliustracijos, trumpi straipsniai, rėksmingos antraštės. Tokia žiniasklaida nėra tiesiogiai prilygintina geltonajai spaudai, nes bent teoriškai vadovaujasi sąžiningos ir atsakingos žurnalistikos principais.

Vis dėlto, G. Browno teigimu, tokia spauda žlugdo bet kokias, tarp jų ir geras, politikų intencijas bei klaidina žinių vartotojus. „Daugumai žiniasklaidos kanalų kalbėjimas apie politiką tapo kovos būdu, kai pateisinamos visos priemonės”, – teigė Didžiosios Britanijos premjeras kreipdamasis į šalies spaudą.

„Ministro pirmininko išlaidų skandalo grožis, nors sutinku, kad tam tikra prasme tai buvo skandalas, yra tas, kad jis suteikė galimybę kitoms žiniasklaidos aukoms atsikvėpti, – sakė G. Brownas. – Nelaimė, pastaraisiais metais bulvarinis virusas pasklido itin plačiai. Pavyzdžiui, televizijos žinių reporteriams nebeužtenka pranešti faktus. Iš jų tikimasi, kad nors antakio kilstelėjimu ar grimasa nurodys žiūrovams, kaip šie turėtų vertinti naujieną. Esu girdėjęs, kad profesinėje žurnalistų gildijoje dabar tai vadinama naujienomis su požiūriu.”

Ieškoma aukų

G. Brownas teigė, kad dažnai žinios dabar pranešamos juokaujant, o kalbant politikams nevengiama, pavyzdžiui, televizijos ekrane paleisti bėgančios eilutės su žiniomis, kompiliuotomis su ciniškais ar pesimistiškais pastebėjimais.

Pasak ministro pirmininko, bulvarinė žiniasklaida visuomet reikalauja tam tikrų aukų – ar tai būtų puolusios roko žvaigždės, ar netinkamai besielgiantys futbolo žaidėjai, ar suklydę politikai.

Balsas.lt

2009.11.23

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s