„Thriller – Live“ supurtė Vilnių

Pilna Vilniaus „Utenos pramogų arena” šėlo su Londono „West End” 2006 metais pastatyto miuziklo „Thriller – Live” atlikėjais.

Garsiausius dainų autoriaus, kompozitoriaus, šokio ir choreografijos meistro, vokalo genijaus, muzikos stilių ir pasirodymų šou inovatoriaus, muzikinių klipų revoliucionieriaus Michaelo Jacksono kūrinius atliko penki pagrindiniai atlikėjai, jiems talkino šokėjų trupė.

Pirmoji miuziklo dalis buvo skirta ankstyviesiems M. Jacksono kūrybos metams. 1958 metų rugpjūčio 29 dieną gimęs M. Jacksonas dainavo nuo penkerių. Su keturiais broliais, tarp kurių buvo jauniausias, Michaelas dainavo grupėje „Jackson Five”. Pirmąjį savo albumą „Got to Be There” M. Jacksonas išleido būdamas trylikos ir buvo paskelbtas geriausiu metų vokalistu. Antrojoje miuziklo dalyje pristatytos vėlesnės Michaelo dainos, pasižyminčios begaline vidine energija, stipriu geresnio pasaulio ir aukštų dvasinių idealų siekiu – tomis idėjomis ir stiprybe, kurios, be muzikinio talento, didžiąja dalimi ir traukė milijonus gerbėjų prie M. Jacksono, ir dėl kurių jis dažnai pavadinamas šių laikų mesiju.

Sovietų Sąjungai priklaususiai Lietuvai nebuvo lengva stebėti, kokią įtaka M. Jacksono kūrybą darė visai muzikos industrijai; su šiuo indėliu geriau susipažinome tik atgavę Nepriklausomybę. Vis dėlto tai netrukdė tūkstantinei žiūrovų miniai leistis užvaldomai talentingų miuziklo atlikėjų ir gerai „sukalto” šou. Pirmąją koncerto dalį stebėjusi gana santūriai, antrąją dalį auditorija kilo iš sėdimų vietų, dainavo kartu su atlikėjais ir šoko. Tai galima vadinti Lietuvoje bene šviesiausiu ir šilčiausiai publikos priimtu koncertu per pastaruosius keletą metų.

Miuziklo žiūrovai taip pat išvydo į muzikos ir šou istoriją įėjusius Michaelo atributus bei šokio elementus, tapusius jo „vizitine kortele” – specifinius šokio judesius, „mėnulio eiseną”, baltą pirštinę, šokio elementą pasvirus 45 laipsnių kampu ir kitus.

Koncerte skambėjo M. Jacksono hitai „I Want You Back”, „I’ll Be There”, „Show You The Way To Go”, „Can You Feel It”, „Shake Your Body”, „Blame It on the Boogie”, „Rock With You”, „She’s Out Of My Life”, „Beat It”, „Billie Jean”, „Heal the World”, „Thriller” ir kitos.

Šių metų birželio 25-ąją nutrūkęs M. Jacksono gyvenimas paliko ne tik singlų, parduotų daugiau nei 750 mln. kopijų įrašų, kolekciją, bet ir dešimtis labdaros organizacijų, pats per gyvenimą paaukojęs virš 300 milijonų JAV dolerių. Taip pat – ne vieną kartą jo muzikos bei šokio įkvėptų žymių atlikėjų.

——

Pagrindinis miuziklo choreografijos režisierius yra Gary Lloydas, jam talkina penkis kartus „MTV” apdovanojimų laureatas ir choreografijos meistras LaVelle Smithas jaunesnysis.

Muzikos vadovas John Maher.

Miuziklo atlikėjai: Ricko Baird, Ben Foster, John Moabi, Denise Pearson, Roger Wright, Kieran Alleyne, Ashton Russell, Layton Williams, Sterling Williams, Jo Dyce, Earl Perkins, Sean Williams, Yasmin Yazdi, Dannii Rothman, Ross Sands, Kamilah Beckles, Jordan Darrell, Lewis Davies, Christabelle Field, Elliott James, Emily Rumbles.

M. Jacksono apdovanojimai: Amerikos muzikos apdovanojimai – 22; Billboard apdovanojimai – 40; Brit muzikos apdovanojimai – 7; Auksinio gaublio apdovanojimai – 1; Grammy apdovanojimai – 18, Pasaulio Gineso rekordai – 13; MTV muzikos apdovanojimai – 13; NAACP įvaizdžio apdovanojimai – 14; RIAA apdovanojimai – 56; Pasaulio muzikos apdovanojimai – 12. Iš viso pagrindinių apdovanojimų – 197.

Balsas.lt

2009.12.14

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s